انجمن WOWZONE
Discipline
2016/06/03، 03:26 AM

با سلام خدمت دوستان عزیز
پریست Discipline یکی از کلاسهای محبوب برای PVP و PVE بوده و طرفداران زیادی داره به همین منظور سعی میکنم اطلاعاتی که دارم رو در اختیارتون بزارم که انشالله به دردتون بخوره

PVP 
 شما میتونین توی ARENA و BG  به خوبی دوستانتون رو حمایت کنین و در کنار اون با استفاده از  Psychic Scream  و  Psyfiend کمک خوبی برای دوستانتون باشین 

برای هیلینگ و شیلد  از لول های Penance و Power Word: Shield و  Flash Healو  Prayer of Mending  میشه استفاده کرد
برای دمیج دادن هم از Penanceو Holy Fireو Smite و Shadow Word: Death میشه استفاده کرد

توجه کنین که توی PVP شما باید رفلکس و تجربه بالایی داشته باشین و حواستون به هیل خودتون و رقیب باشه و به موقع هیل رو جمع کنین 

البته دوستان PVP باز که انشالله عنایت کرده و راجب این موضوع نظر خواهند داد توجه داشته باشن که در اینجا فقط به چنتا نکته کوچک اشاره میکنم که شاید به دردتون بخوره

1.حواستون کاملا به حریف باشه و با هماهنگی یارتون از لول های Psychic Screamو  Psyfiend و  Dominate Mind  استفاده کنین که کست حریف رو خراب کنین 

2.همواره حواستون باشه خودتون و یارتون رو با Purifyیا Mass Dispel(که البته مانای زیادی میخواد ) دیسپل کنین و با  Inner Focus میتونین اجازه ندین که کست شما رو بزنن و با Dispel Magic و Mass Dispel  میتونین بعضی از باف های حریف رو بردارین

3.وقتی حریفتون سی دی میکشه با لولها Pain Suppression و Power Word: Barrierو Spirit Shell خودتون یا یارتون رو تقویت کنین یا با استفاده از  Spectral Guise ناپدید بشین 
توجه کنین که گلیف  inner fire توی pvp خیلی مفید هست

PVE
توی راید ها  پریست دیس میتونه حامی خوبی برای راید باشه و علاوه بر هیل با شیلد دادن به تانک یا نفراتی که دمیج میخورن راید رو محکم کنه
علاوه بر هیلینگ پریست دیس میتونه دی پی اس خوبی هم بده و به لطف Atonement متناسب با دی پی اس شما نفراتی که هیلشون کمه هیل میشن 
برای دی پی اس دادن با پریست دیس شما میتونین با لول های Penance و Holy Fire و Smite   به باس دمیج بدین و در ازای دی پی اس شما نفراتی که HP شون کمه هیل میشن
در نتیجه دی پی اس با لاتر هیلینگ شما رو بیشتر میکنه
حتما توجه داشته باشین که برای دی پی اس بیشتر باید Archangel رو به اضای 5 استک استفاده کنین و از باف  Inner Fireاستفاده کنین 

برای STATE  پریست دیس  پیشنهاد من اولویت اول  INTELE و بعد از اون MASTERY ,HAST ,CRIT هست  چون به اضای هر CRIT که بزنین به یارتون شیلد میدین و البته HAST برای دوستانی هست که میخوان دمیج  هم بدن 

یکی از بهترین گلیف های پریست دیس Glyph of Penance هست که میتونین در حال حرکت این لول رو استفاده کنین

به صورت کلی اطلاعاتم رو در اختیارتون گذاشتم انشالله که مفید باشه
با تشکر
پاسخ
دوستی در تاپیک مربوط به Holy گفتند که Discipline برای PvP بهتره و Holy برای PvE من مخالفم اما دلیلم
Discipline از دو Ability در Spellbook استفاده میکنه که Holy نداره البته به این معنی نیست که قدرتمندتره
اول Atonement کار این Passive همونطور که در توضیحات اشاره شد 90% از Damage که شما به وصیله Penance و Holy Fire یا Solace و Smite میدید به Healing تبدیل میکنه و به شخصی که در نزدیکی هدف شماست Heal میده(این تا اونجا ادامه داره که در نسخه جدید یعنی Legion تنها راه Healing برای Discipline خواهد بود و تمامی Spell های Healing فقط در Holy قابل استفاده خواهند بود)
دوم Archangle هست-وقتی که شما به وصیله Spell هایی که گفتم Damage میدید Passive Buff میگیرید به اسم Evangelism که کار این افزایش Damage و کاهش میزان Mana مورد نیاز اون Spell هاست که تا 5Stack هم پیش میره
با داشتن این باف جادوی Evangelism فعال میشه که به ازای هر Stack 5% به میزان Healing شما اضافه میکنه-یعنی نهایتن 25% به Healing اضافه میشه
پس برای اینکه نهایت Healing رو داشته باشید باید از Evangelism و Archangle و Atonement استفاده کنید
گرفتن Evangelism در PvP همیشه امکان پذیر نیست چراکه دقیقن همون موقع که نیاز به Healing بیشتر دارید فرست کمتری برای Damage دادن دارید از طرفی برخلاف Spec های DPS که PvP Power بهشون هم Healing Done میده هم Damage Done برای Healer فقط Healing done میده پس میتونید تصور کنید که با کاهش Damage در BG چقدر Healing میتونه کم بشه
اگر به BG میرید میتونید چک کنید میزان Healing done رو در آخر BG-هیچوقت Discipline حرفی برای گفتن جلوی بقیه نداره ولی Holy اکثر اوقات Healer #1 هست
پاسخ
در PvE من دو حالت رو برای Healing پیشنهاد دارم
اول
این حالت روی Heal دادن تمرکز داره و Crit بالا میخواد و همه Healing هم به وصیله Atonement میاد فقط Tank رو Shield میده و Boss رو Damage میده
Talent های پیشنهادی برای این حالت Solace یا Mindbender و Twist Of Fate یا Power Infusion هست
دوم
این حالت روی Shield و Absorb تمرکز داره و Mastery بالا میخواد به کسایی که Damage میخورند مخصوصن تانک ها Shield میده و Archangle رو فقط روی 5Stack فعال میکنه ولی دیگه آنچنان از Atonement استفاده نمیکنه
Talent های پیشنهادی برای این حالت From Darkness Comes Light یا Mindbender البته Talent های Level 75 همه مناسب هستند ولی Divine Insight اینجا کاربردی تر هست
.........................................................................................................................................................
Glyph های پیشنهادی برای PvE
Holy Fire و Reflective Shield و Smite و Weakened Soul
نکته دیگه Rapture هست کار این Passive اینه که 25%Mana مورد نیاز Shield رو کاهش میده و CD این Spell رو برمیداره اگر Shield کامل Absorb بشه یا Dispel بشه تمام Mana مورد نیاز رو به Priest برمیگردونه که البته 12ثانیه CD داره پس کل 25نفر رو Shield ندید که Mana براتون نمیمون
از تمامی Holy های عزیز تقاضا دارم وقتی Discipline در Raid هست تانک هارو Shield ندید
مرسی که مطالعه کردید
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان