انجمن WOWZONE
در مورد لجیون...
2017/08/07، 12:03 AM

سلام به همگی
این تاپیک رو باز کردم تا در آستانه ی ران شدن پچ لجیون چند نکته رو عرض کنم که حاصل تجربه ی شخصی خودمه.آمیدوارم مورد توجه پلیر ها و صد البته تیم مدیریت قرار بگیره.
چون ممکنه طولانی بشه مجبورم عنوان ها رو شماره گذاری کنم.قبلا از اینکه دوستان 
وقت میگذارید و میخونید ممنونم.

۱ـ اولین نکته اینکه برای داشتن یک سرور نرمال باید در هر دو بخش PVE و PVP  به طور یکسان پیشرفت حاصل بشه. (همونطور که در تاپیک یکی از دوستان هم گفتم اصولا Racial های الاینس برای PVP و Racial های نژاد های هورد بیشتر برای PVE مناسب هستند و  این ساده ترین ودر عین حال اصلی ترین دلیل به هم خوردن نظم جمعیتی در سرور هست.) در بخش PVE طبق روال معمول فیکس شدن باس ها و دراپ شدن ایتم ها خود به خود باعث طولانی شدن پروسه ی حرکت مستمر بازیکنان در گروه Horde میشه ولی در مقابل ایتم های PVP که تقریبا برای گرفتن بالاترین لولش یعنی آیتم های آرنا که حدودا ۳۰ هزارتا کانکوئست پونت میخواد با این نرخ که در پچ MOP دیدیم کار تقریبا ۴۵ الی ۵۰ روز بود گرفتنش و این بیانگر عمق فاجعه بود که الاینس بودن حداکثر بازدهیش ۲ ماه هست ولی هورد بودن تا آخر پتچ جای پیشرفت داشته باشه و آیتم جدید بگیره .با سازوکار گرفتن آیتم های آرنا تو پچ لجیون آشنایی ندارم چون هنوز بازی نکردم ولی از تیم وو زون صمیمانه خواهش میکنم چنانچه آیتم های آرنا قراره طی چند سیزن آزاد بشه مثل پچ قبل، حتما زمانبندی رعایت بشه و میزان دریافت حداکثر کانکوئست پوینت طوری تنظیم بشه کهاتقریبا۷۵ درصد از زمان در نظر گرفته شده برای طول مدت اون سیزن رو پر کنه. مثلا اگه تو همین  پچ MOP تو سه سیزن ایتم های ۴۹۶ و ۵۲۲ و ۵۵۰ آزاد شد و طول مدت دو سیزن اول هر کدوم ۶ ماه بود باید ماکسیمم دریافت کانکوئست پوینت در بالاترین رنک  ۱۸۷۵ می بود تا ۴ ماه طول بکشه فول شدن و برای سیزن آخر این میزان میرسید به هفته ای ۷۵۰ تا فول آرنا شدن تقریبا ۱۰ ماه طول بکشه. شاید مضحک باشه در نگاه اول ولی دقیقا همین روشه که الاینس رو تا اخر پتچ میتونست سرپا نگه داره.به چز این دلیل، این کار مزایای بزرگ دیگه ای هم داشت. مثلا برای ما که RBG نداشتیم این روند کند و تدریجی فول آرنا شدن باعث میشد اختلاف آیتم لول پلیر ها تو BG  کمتر بشه ، چون از یه طرف سریع HONOR میگرفتند و فول BG میشدند از طرفی کسایی که آیتم آرنا داشتند راه طولانی تری برای فول شدن طی میکردند ساده ترش این که یکی که تازه لولش مکس شده و میاد BG ظرف ۱ هفته فول BG میشد ولی تو همین مدت کسی که دنبال آیتم آرنا بود هیچ آیتمی اضافه نمیکرد و این BG ها رو خود به خود یکنواخت تر میکرد. اما چیزی که ما دیدیم تو MOP دقیقا برعکس این بود. ینی منبع خوب دریافت Honor که یکیش کوئست های دیلی تو Tol Barad بود از دست رفت(شاید با این فکر که BG ها شلوغ تر بشه که اتفاقا بر عکس نتیجه میده و داد!!!!) و در مقابل  CP که بی رویه دریافت میشد.

۲ـ دیدم نوشته شده بود تو پچ جدید قراره XP برای همه ۱۰ برابر بشه و تو این مدت اکانت ویژه نداریم. دومین نکته و البته درخواست من از وو زون اینه که این کار رو یک هفته به تاخیر بندازه یعنی هفته ی اول ران شدن پچ لجیون نه اکانت ویژه ای بشه ساخت و نه XP چند برابر دریافت کرد و میزان گرفتن XP ×۱ باشه. این کار اولا که بزرگترین لطف در حق بازیکن های قدیمیه چون برتری و مزیتشون تو حافظشونه و تسلطشون به کوئست ها و به نحوی Lore Master بودنشون. دوم اینکه کسایی که دیر تر بازی به دستشون میرسه نیاز نیست دلواپس باشند که عقب بمونند.سوم اینکه بازیکن ها چون از  پچ WOD جهش میکنند با اسپل های جدید و TT آشنا میش ندو همینطور این کار بهترین روش تسلط بر کلاس هاست. خود من مانک رو اول پچ ۵ بدون اکانت ویژه ظرف ۱ هفته  رسوندم به لول ۹۰.و در این مسیر به اسپل هام کاملا مسلط شدم و این بهترین آموزش گام به گام یادگیری کلاس هست. چهارم اینکه ظرف مدت ۱ هفته تا پلیر ها برسن به همون حدود لول ۹۰ سرور زمان داره برا فیکس کردن و رفع اشکالات ابتدایی تا اینکه روز اول ران شدن لجیون بخواد BG استارتکنه که معمولا با فیکس نبودن اسپل ها و ... چپ و راست باید جوابگوی بازیکنان باشه.ولی در هفته دوم با XP ۱۰ برابر همه، سریع مکس میشن و این کار گرفتن تایم به نفع سرور هست در جهت بهبود ارائه پچ. و همینطور این کار باعث ماندگاری بشتر بازیکنان میشه چون هر چیزی که سخت به دست بیاد ماندگار میشه و هم تجربه میشه هم رها نمیشه و تعهد ایجاد میکنه. 

۳ـ یکی دیگه از دلایلی که منجر به سردی بازیکنا میشه همین داشتن هیرو های Alt هست که اکثرا به خاطر مناسبت هایی که وو زون XP Bonus میده یا با اکانت ویژه کردن طرف ۱۰ تا هیرو میسازه...اینا همه باعث خراب شدن جو بازی و گرایش بازیکنا به خرید و فروش هیرو میشه که در کل مثبت نیست برای سرور..من با اصل قضیه مخالف نیستم ولی اگه ترتیبی اتخاذ بشه که دریافت XP بیشتر به دلیل مناسبت ها یا خرید از سایت به جای کل اکانت به یک هیروی خاص داده بشه این مشکل رفع میشه یعنی در یک مناسبت یا خرید از سایت برای افزایش XP در سایت مشخص کنه که  به کدام هیروی اکانت منتقل بشه و در هر اکانتفقط به یک هیرو این قابلیت اهدا بشه مثل خرید ماونت یا آیتم ...درسته که شاید طرف اکانت های بیشتری بسازه که این رو دور بزنه ولی ساخت اکانت و ایمیل و ... خودش به نحوی عامل بازدارنده هست و این کار باعث ارزشمند شدن هیرو ها میشه و دیگه نمیبینیم هیروی فول آیتم تو فروشگاه با این قیمت های پایین به فروش برسه.

۴ـ نکته ی آخر هم اینکه کما فی السابق خواهشمندم از تیم وو زون که تمامی پرتال ها، .Z ، اینستنت شدن فلای تاکسی ها و هر چیزی که برای راحت شدن بازی ایجاد شده رو حذف کنه... یادمه تو کاتا ۴ ماه تمام وقت گذاشتم برای گرفتن Recipe برای Vial of sands (باهیرو Stormguard) و بیشتر وقتم صرف همین پرواز با تاکسی ها شد. اما تو پچ پاندا یکی از دلایلی که زده شدم از پچ همین بود که میدیدم حاصل ۴ ماه زحمتم برای یه کسی که تازه شروع کرده شاید ظرف ۱ هفته قابل دسترسی باشه!!! قبلا هم گفتم بذارید بازیکن ها بازی و داستان بازی و سختی هاشو، مزیت های جانبی هر کلاس و رو با تمام وجود حس کنند تا ببینید نتیجه اش رو. درسته که شاید عده ی زیادی مخالفت کنند ولی این در نهایت به نفع سرور هست..چون گامی در جهت بالانس شدن سروره.

در نهایت ممنون از کسایی که خوندن این متن رو و همینطور عرض تشکر و خسته نباشید به تیم وو زون به خاطر همه زحماتشون.
پاسخ
پیغام شما به دست ما رسید ممنون بابت نظر هایی که جهت پیشرفت سرور و دلسوزانه برای ما ارسال کردید

ضمن مطالعه آنها تا جایی که مفید باشد از آنها استفاده خواهیم کرد
پاسخ
خیلی نظرای خوبی دادین،این پیشنهاد سخت تر گرفتن پوینت ارنا واقعا لازمه من الان یکی از دوستام تازه ۳هفتس اومده تو سرور و الان یه wariours 540داره D: و همچنین  پایین اوردن xp برای هفته اول علاوه بر خوبی هایی که دوست عزیزمون بش اشاره کردن این هست که پلیرها واسه lvl upسریع تر و همچنین برای مرور خاطرات گذشتشون جوین dfمیدن و واقعا تو لول های پایین dfلذت خیلی زیادی داره،و البته بالاخره بلیزارد هم سرش به سنگ خورد و واسه این پچ به بعضی از نژاد های الیانس از جمله humanقابلیتهای pveداده که این موضوع هم به بالانس بین گروه ها کمک زیادی میکنه،مطمئنم اگر سرور از همون ابتدا حساب شده عمل کنه شاهد چند برابر شدن تعداد پلیرها و سطح کیفی سرور هستیم
پاسخ
واقعا این پیشنهاد محدود کردن اکانت ویژه روی یک هیرو الزامی هست،که باعث میشه طرف مجبور بشه بیشتر اکانت ویژه کنه و اینم خودش یک منبع درامدی واسه سرور هست الان با ۱۰هزار تومن میشه ده تا هیرو lvl90ساخت،که در کنار موضوع بی ارزش شدن ایتم ارنا کلا ارزش هیرو تو سرور اومد پایین،یادمه پچ قبلی تو گیمنتمون یه هیرو فول۰bg بدون هیچ مونتی ۳۵هزارتومن میفروختم اما حالا...
من موافق حذف .zنیستم چون در این صورت raidجمع کردن کار سختی میشه اما اگر سرور در کنار حذف .z دو تا کانال برای هورد و الیانس راه بندازه به نظرم خیلی خوب میشه و کسی هم مخالفت نخواهد کرد،و همین اینستت شدن تاکسی ها را هم حذف کنیم یادمه دفعه اولی که تو wowهیرو ساختم و سوار خفاش شدم کلی خر ذوق شدم،
و الان که بلیزارد هم این پچ را ساپورت میکنه لطفا سریعا چت بین هورد و الیانس را برادرین
و یادمه تو این پچ بعد از اپ فصل ۵۲۲ به ۵۵۰ روز بعدش چندین نفر ۵۵۰بودن،با خریدن ایتم ۵۲۲و چند بعد در اپدیت ۵۵۰ پوینت ارنا خود را سیو کردن.خواهشن نزارین دوباره این اتفاق بیفته
حتما در پچ بعدی اچیو glory را فیکس کنید هم به خاطر مونتاش و هم به خاطر این میگم که پلیرها مشتاق میشن واسه باس های پچ های قبل raidتشکیل بدند و نقش گیلد ها مهمتر میشه
اگر هم ریتینگ bg را فیکس کنید که انقلابی در wowzone وpvpبه وجود میاد
پاسخ
به نظر من درسته که بی ارزش شدن پوینت ارنا خیلی رو کم شدن پوینت ارنا تاثیر داشت اما دلیل اصلی همین بالانس شدن bgبود.
به نظر مهمترین عاملی که باعث میشود جمعیت بین هورد و الیانس یکسان باشد این هست که هر کدوم امتیازات منحصر به فردی داشته باشد که دیگری فاقد ان باشد
اول پچ هورد بیشتر متمایل رو به باس زدن بود و عملکردش در این مورد خیلی بهتر از الیانس بود در عوض الیانس در بی جی واقعا سر بودند و هورد خیلی بیشتر در حال باخت بود ،نتیجه این تفاوت ها این شد که جمعیت بین این دو تقریبا یکسان شد تا این که سرور تصمیم گرفت بی جی را بالانس کند که همین کار به مرور زمان الیانس را به نابودی کشوند چرا؟
وقتی پلیر هورد بی جی باز میدید که الیانس تو این مورد بهتر است طبیعتا میرفت الیانس میشد اما با بالانس شدن بی جی هورد و الیانس ابتدا بردهایشان مساوی و سپس هورد خیلی قوی تر شد و علت هم پلیرهای پرو الیانس که حتی بعضی هاشون ادعای غیرت روی گروهشون داشتند وقتی میدیدند که در هیچ موردی الیانس امتیازی نسبت به هورد نداره در نهایت به هورد کوچ میکردند
و اینگونه بود که الیانس نابود شد من که خودم از همون ابتدا الیانسی بودم و هیچوقت هم فکرش را نمیکردم هیرو هورد بسازم الان تمام هیروهای الیانسم را به هورد منتقل کردم و با این وضعیت پچ بعد هم حتما هورد میسازم چاره ای هم ندارم تو پی وی پی که فرقی بین این دو نیست با بالانس شدن بی جی هم اندازه یه الینسی منتظر میمونم تا جوین بشم به جای اینکه چند ساعت در الینس علاف یه رید رفتن بشم تو هورد خودم ربع ساعته ۲۵نفر جمع میکنم
مگه غیر از اینه؟
پاسخ
سلام
ممنون متن خیلی جالبی بود و خیلی به کار سرور میاد
پاسخ
خخخخ چقدر هم بالانس شده این لژیون جوری داره میشه که الینس دیگه کسی پلی نده الان که اول لژیون هست از 3400نفر 2400هورد هستن و 700نفر فقط الینس این الان دیگه شکاف طبغاتی نیست این دیگه جر خوردگی هست الان که لژیون امده گریم یه پلیر خارجی بیاد اینجا وقتی این جر خوردگی رو ببینه فرار میکنه ما این حرفارو به خاطر بهتر شدن سرور میزنیم وگرنه برای ما چی فرق می کنه میرینیم به هرچی داستان بازی میریم هورد الینس میمونه خالی خالی و خالی و این سرور میشه فان . این حرف من نیست از هر کسی که وو پلی میدن داخل سرور های خیلی قوی و نام دار به این سرور میکن باگ زون دیگه این مشکل جدید هم پیش بیاد دیگه معلوم نیست چی می خوان بگن حال خود دانید تیم سرور ووزون.گفتنی رو ما گقتیم....
پاسخ
(2017/08/15، 10:58 PM)mahdiblak نوشته است: خخخخ چقدر هم بالانس شده این لژیون جوری داره میشه که الینس دیگه کسی پلی نده الان که اول لژیون هست از 3400نفر 2400هورد هستن و 700نفر فقط الینس این الان دیگه شکاف طبغاتی نیست این دیگه جر خوردگی هست الان که لژیون امده گریم یه پلیر خارجی بیاد اینجا وقتی این جر خوردگی رو ببینه فرار میکنه ما این حرفارو به خاطر بهتر شدن سرور میزنیم وگرنه برای ما چی فرق می کنه میرینیم به هرچی داستان بازی میریم هورد الینس میمونه خالی خالی و خالی و این سرور میشه فان . این حرف من نیست از هر کسی که وو پلی میدن داخل سرور های خیلی قوی و نام  دار  به این سرور میکن باگ زون دیگه این مشکل جدید هم پیش بیاد دیگه معلوم نیست چی می خوان بگن حال خود دانید تیم سرور ووزون.گفتنی رو ما گقتیم....

دوست عزیز اگر هدف شما برای بهتر شدن سرور می باشد باید جور دیگری بیان کنید این نوع انتقاد درست نیست

ما مشکل را میدانم شما می توانید راه کار ارائه دهید و یا پیشنهاد سازنده ای داشته باشید بیان بفرمایید
پاسخ
اره درست من بد حرف زدم . شما میگید پیشنهاد . باشه برین تو بخش متعادل کردن هورد و الینس تو همین انجمن .بچه ها هرچی گفن شما گفتید نمیشه شما یه راه کار بگید که میشه ما دیگه هیچ راهی به ذهنمون نمیرسه غیر از اونها شما راه های جدید بلدین انجام بدین ما هم استفاده کنیم...... با تشکر.
پاسخ
مشکلات بالانس بین Hord و Alliance خیلی پیچیده تر از این حرفاست و نیاز به تفکر و تمرکز زیاد داره

برای شروع به نظرم بهتره ضریب لول آپ در Alliance رو به میزان 3x افزایش بدید

یا امکانات موقتی برای لول آپ Alliance قرار بدید مثل برقراری سیستم Hireloom و ...

چون اول استارت سرور هست میشه همچنان امیدوار بود جمعیت Alliance بیشتر بشه
پاسخ

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان